Forum Pomoc w szukaniu domów dla niechcianych zwierząt Strona Główna Pomoc w szukaniu domów dla niechcianych zwierząt

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odpowiednia opieka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Pomoc w szukaniu domów dla niechcianych zwierząt Strona Główna -> Opieka i wychowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andzela
Administrator



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 155
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z miasta :)

PostWysłany: Pon 13:13, 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiednia opieka

Pies będąc jeszcze szczeniakiem musi się nauczyć że leżąc na stole przykrytym matą antypoślizgową powinien spokojnie dać się swojem panu obejrzeć i dotknąć: pozwolić mu zajrzeć do uszu i pyska, dotykanie narządów płciowych i łap, położenie na plecach i pogłaskanie po brzuchu.
Jeśli pies się broni, trzeba wówczas groźnie warczeć i łagodnie położyć mu dłoń na klatce piersiowej, przytrzymując tak długo, aż się podda i rozluźni. Szczotkować należy go delikatnie, również jeśli jest czysty.

OKRYWA WŁOSOWA

Do szczotkowania psa najlepiej nadaje się druciana szczotka z gumowymi końcówkami.
Przed szczotkowanie, psa spryskuje się czystą wodą. Opuszkami palców należy przemasować sierść na wylot, a następnie wyszczotkować dp połysku. Następnie położyć psa na boku i rozpocząć od tylnich łap. Włosy należy podnosić lewą ręką do góry, a prawą szczotkować pod lewą ręką zgodnie z naturalnym kiedunkiem ich wyrastania. Trzeba zwracać przy tym uwagę na to, żeby zawsze docierać do samej skóry i brać kolejno jedną warstę po drugiej.

OCZY

Rano usuwa się z oczu wydzielinę, najlepiej wilgotnym ręcznikiem papierowym lub po prostu, palcami. Utrzymujące się długo łzawienie i zaczeriwienienie spojówek powinno być sygnałem do odwiedzenia weterynarza, gdyż może oznaczać zatkanie kanalików łzowych lub podrażnienie gałki ocznej wywołane wrastaniem rzęs.

USZY

Co tydzień należy obejrzeć psie uszy. Brd usuwa się wacikiem zanudzonym w specjalnym płynie. Wacik należy wkładać do przewodu słuchowego tylko na taką głębokość, na jaką można dogodnie dotrzeć czubkiem palca. Nie wolno używać środków czyszczących zawierających alkochol, pudru itp. ani nie dłubać w uszach. Jeśli z uszu wydobywa się nieprzyjemny zapach, a pies przekrzywia głowe i drapie się- należy jak najszybciej zgłosić się do weterynarza!

ZĘBY

Lekki brunatny osad należy usuwać szczoteczką do zębów. Kamień nazębny można zdrapać specjalnymi narzędziami dostępnymi w handlu. Grubą brunatną kamienia powinien usuwać pod narkozą jedynie weterynarz. Pozostawiony nalot powoduje stan zapalny, zanik dziąseł i wypadanie zębów, które są przecież najwarzniejszym narzędziem dla psa, dlatego muszą mu służyć aż do sędziwego wieku.

PAZURY

Jeśli słychać idącego psa, to znaczy że ma za długie pazury! Należy poprosić hodowcę, lub weterynarza o zademonstrowanie, w jaki sposób używa się ciążków do obcinaniapazurów. Jeśli bowiem pazur przytnie się zbyt krótko, można łatwo przeciąć znajdującą się w nim niewielką żyłke, co sprawia przy tym psu ból; krawianie należy powstrzymać.
Zimą po każdym spacerze posypanych solą ulicach, trzeba psie apy obmyć letnią wodą.




[/code]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nika
Administrator



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon 14:50, 27 Sie 2007    Temat postu:

W większości się z Tobą zgadzam, ale jeśli chodzi o "tolerowanie dotyku" to raczej zamiast warczeć na wystraszonego (lub rozbawionego) psa to zaczęłabym od delikatnego głaskania i coraz mocniej bym to robiła (aż do targania i przewracania na plecy) i za spokojne zachowanie przy tym nagradzała (jeśli pies by dalej nie tolerował wracałabym do lżejszego traktowania). Warczenie na psa mogło by spowodować jego jeszcze większy strach i obawę przed takim nienaturalnym zachowaniem, a jeśli będzie uczony stopniowo i nagradzany, to stanie się to dla niego przyjemnością. Co prawda nie zamierzam pisać, że metoda z warczeniem jest zła bo zapewne również zadziała, przedstawiam tylko inny sposób na nauczenie psa tolerowania dotyku (moim zdaniem mniej stresujący dla zwierzęcia).

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
andzela
Administrator



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 155
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z miasta :)

PostWysłany: Śro 18:30, 29 Sie 2007    Temat postu:

Oh tak zgadzam się .. Ale ja tego nie wymyśliłam:) Niektóre wiadomości brałam z książki (pt.''Szczeniak przybywa do domu'') No i też nie byłam za bardzo przekonana co do tego warczenia .. heh:)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nika
Administrator



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob 17:54, 01 Wrz 2007    Temat postu:

Wrrrrrrrrrrrrrrrr..., wrrrrrrrrrrrr... SZCZENIAKI BÓJCIE SIĘ!!!! GOSIA WARRRRRRRRRRRRCZY hehe ja nigdy na Fuksa nie warrrrrrrrczałam (może to mój błąd Razz) ale teraz jakoś nie żałuję i nie nażekam hehe Lepiej używac sygnałów uspokajających chyba (ale to na osobny temat bo sporo ich i trudno wszystkie tu opisać).

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Pomoc w szukaniu domów dla niechcianych zwierząt Strona Główna -> Opieka i wychowanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.
Regulamin